زدن دادخواست ورشکستگی از طرف طلبکاربه شخص بدهکارکه شرکت و جواز کسب ندارد امکانپذیر است ؟

پدر خانم من متاسفانه بدلیل تورم و گرفتن ساخت و ساز خانه مردم به صورت مشارکت به فروشگاههای لوازم ساختمان و مصالح فروشیها و... بدهی بالا اورده است که من جمله به من هم بدهکار است ولی باز هم دست به گرفتن مشارکت ساختمان میزند و روز به روز بدهکار تر می شود به طوری که تمام خانواده گرفتار شده اند و تمام دارایی و سرمایه ازدست داده و تقریبا به غیر یک ماشین نیسان دیگر چیزی ندارد با توجه به اینکه نه شرکت دارد نه جواز کسب ایا من بعنوان طلبکار می توانم دادخواست ورشستگی ایشان را بزنم با توجه به اینکه ما یقین داریم ورشکست شده ولی به مدارک ایشان دسترسی نداریم
برای ثبت دادخواست ورشکستگی از طرف طلبکار نیاز به مدارک وجود دارد؟
اساسا امکان دادخواست ورشکستگی برای ایشان از طرف من بعنوان داماد خانواده و طلبکار وجود دارد؟
اگر با زدن دادخواست ورشکستکی جلوی بدهکاری بیشتر ایشان گرفته شود و چه عواقبی برای ایشان دارد ممکن است به سبب زدن دادخواست ورشکستکی زندان یا...به جرم دیگری متهم شود ؟
زدن دادخواست ورشکستگی از طرف طلبکارکه شخص بدهکار شرکت و جواز کسب ندارد امکانپذیر است ؟
ایا راهکار دیگری برای جلوگیری از بدهی ایشان وجود دارد با توجه به اینکه حاضر نیست دست دست از ساخت و ساز زیانده بردارد و به کار خود ادامه می دهد ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
5 پاسخ
2,419 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ ۱۱:۲۳